Super bezpieczne buty antypoślizgowe zapewniające spokój rodzicom gdy dziecko bawi się w zimę na dworze. - antypoślizgowe zimowe buty - https://belitown.com/pl/find/antyposlizgowe+zimowe+buty
meble na wymiar Rozprza http://rafka-meble.pl/ Spraw, by Twój dom był jedyny w swoim rodzaju - Rafka Meble, zapraszamy! Jeśli interesują Cię meble na wymiar - Rozprza lub okolice, zapraszamy do Rafka Meble! Zajmujemy się tworzeniem niepowtarzalnych i funkcjonalnych mebli. Powiedz nam czego potrzebujesz, a spełnimy Twoje oczekiwania, zapraszamy!
8-315 gazowe kursy 8-315     
letnie rękawiczki motocyklowe   zegarki na rękę dla dziewczynekturbany dla noworodka   peruka kanekalonszczotki do roomba s9   plaszcz przeciwdeszczowy damski   maska lateksowa na zamówienie   szafy pojedyncze ze stali nierdzewnej   wózek dziecięcy do roweru   byzantine chess set   posnet ergo online
Wymiana opon – czy konieczna jest sezonowa wymiana opon

15 listopada 2021 By codeengineers

Wymiana opon – czy konieczna jest sezonowa wymiana opon

W naszym kraju sezonowa wymiana opon nie jest obowiązkowa, jednak co roku pojawiają się głosy, by jednak wprowadzić taki obowiązek. Czy słusznie? Warto się nad tym zastanowić.

Gdy przychodzi jesień, a z nią niższe temperatury, aż w końcu spada śnieg, wielu kierowców inwestuje w nowe opony zimowe lub wymienia na jeszcze zdatne do użytku opony używane. Wiąże się to oczywiście z długimi kolejkami na wulkanizacjach. Jednak z roku na rok można zauważyć, że coraz więcej kierowców ma świadomość tego, że sezonowa wymiana opon jest bardzo istotna. Przecież chodzi tutaj o bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale również innych uczestników ruchu.

Wymiana opon – kiedy je wymieniać

My jako kierowcy szczególnie powinniśmy mieć osobisty interes w wymianie opon. Mieszanki gum, z których zrobione są opony zimowe i letnie, znacznie się od siebie różnią, dlatego używanie jednej z nich przez cały rok nie dość, że powoduje jej szybsze zużycie, to stwarza zagrożenie nie tylko dla nas. Jednak należy wspomnieć, że nie jest prawdą, że brak wymiany opon automatycznie stwarza zagrożenie, bowiem w ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się opony całoroczne. Jest to opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze oraz nie mają czasu na ich wymianę dwa razy w roku – jesienią i wiosna.

Trzeba wiedzieć, kiedy jest odpowiedni moment na zmianę opon z letnich na zimowe. Otóż najlepiej dokonać tego, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7o C. Dlatego nie warto czekać na jesienne przymrozki, ponieważ wtedy możemy być pewni, że utkniemy w kolejkach do wulkanizacji, dlatego koniec października, początek listopada to odpowiednia pora na działanie.

Popularne tagi: wymiana opon Rybnik , opony Rybnik , konfigurator opon Rybnik , opony Mikołów

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Rybnik

Dojazd: