https://codeengineers.com/pl/offer/9-x-x-24-x/analiza-konkurencji-nowa-zelandia-w-nowej-zelanndii-google.nz
cieple i wygodne pajacyki dla niemowlat na chlodniejsze dni. - promocja pajacyki dla niemowlat - pajacyki dla niemowlat, wszystkie rozmiary, duzy wybor.
dekoracje bełchatów opinie poczta kwiatowa Bełchatów http://pocztakwiatowaonline.pl/ Potrzebna poczta kwiatowa – Bełchatów? Dobrze trafiłeś – Savares to atrakcyjna propozycja przyrody w przeciwnych cenach.
kursy elektryczne Kraków kursy-energetyczne.pl minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315     
    https://unabigo.com/pl/spodnie-z-szer.-nogawkami/
    10 sztuk/partia kobiety zwykły Maxi hidżab szalik miękkie Soild muzułmańskie szale okłady pani wiskoza głowy szaliki moda szaliki gorąca sprzedaż szaliki     kasa posnet ergo
Wymiana felg Gliwice – uszkodzona felga i co dalej

14 lipca 2021 By codeengineers

Wymiana felg Gliwice – uszkodzona felga i co dalej

Felgi w autach, szczególnie na naszych polskich drogach, narażone są na różne niebezpieczeństwa. Ostre krawężniki, dziury i wyrwy w nawierzchni ulic, kawałki asfaltu – to wszystko zagraża naszym kołom. Często udaje się uniknąć uszkodzeń, choć nie zawsze kierowcom dopisuje tyle szczęścia. Najczęściej uszkodzenia felg zdarzają się w porze jesienno-zimowej, jednak zdarza się i latem miewać różne przykre niespodzianki.

Wymiana felg Gliwice – jak można naprawić felgę

Teoretycznie to naprawić można każdą felgę, zarówno aluminiową, jak i stalową. Jednak dużo łatwiej naprawia się stalowe, ponieważ stal ma mniejszą sztywność, a jaj prostowanie nie wpływa bardzo na jej wytrzymałość. Inaczej się ma sprawa z felgami aluminiowymi. W ich przypadku naprawa zależy od rodzaju oraz wielkości uszkodzenia. Drobne uszkodzenia na powierzchni felg aluminiowych, jakieś zarysowania, drobne ubytki czy naruszenie powłoki lakierniczej felgi aluminiowej można próbować naprawiać samodzielnie.

A co w przypadku zagięcia felgi? Tutaj sprawa robi się nieco poważniejsza, kiedy dojdzie do zagięcia krawędzi felgi. W trakcie jazdy wyraźnie zauważymy bicie uszkodzonego koła, które oprócz tego, że obniża komfort jazdy, to dodatkowo może spowodować zagrożenie na drodze. Niestety, w takim przypadku samodzielna naprawa jest niemożliwa i konieczna będzie wizyta w odpowiednim zakładzie, który dysponuje specjalnymi urządzeniami. Zazwyczaj są to stacje wulkanizacyjne, gdzie taka krawędź felgi zostaje wyprostowana. Ponadto często można zamówić jej lakierowanie, szczególnie że prostowanie może uszkodzić jej lakier.

Niestety, znacznie trudniej jest z felgami aluminiowymi z poważniejszymi odkształceniami. Jeśli uszkodzenia powstały na markowych felgach renomowanych producentów lub na oryginalnych, które były na wyposażeniu auta to bez wątpienia można je poddać prostowaniu, tym bardziej że dobrze naprawione będą i tak trwalsze niż tanie alufelgi odlewane metodą grawitacyjną.

Zdarza się, że niestety felgi aluminiowe nie nadają się do naprawy. Są to zazwyczaj te felgi, w których popękały szprychy, ramiona lub pęknięcie powstało na większej jej części. Naprawiać nie powinno się felg, w których nastąpiło skrzywienie osi lub po prostu zostały zmiażdżone. W takim wypadku najlepiej jest po prostu zakupić nowe felgi.

Popularne tagi : wymiana felg Gliwice , felgi Katowice , felgi Rybnik , wymiana felg Wodzisław Śląski , felgi Wodzisław Śląski

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana felg Gliwice

Dojazd: